Aster (Aster Spp.), Voor De Bloei Tot In De Herfst

Loading...

Loading...

Aster is een overblijvend kruid afkomstig uit Europa. Het geslacht dat asters gemeenschappelijk hebben, bestaat uit meer dan 250 verschillende soorten. De sterrenvorm van de plant gaf het de Griekse naam aster waarvan de betekenis "ster" is. Aster wordt ook gekenmerkt door een lange en vrij late bloei.

Aster (Aster spp.), Voor de bloei tot in de herfst

De toppen van de stelen zijn versierd met solitaire bloemen of soms gerangschikt in boeketten. Door te bloeien ontstaan ​​verschillende kleuren waaronder blauw, wit, roze of paars. Deze prachtige bloei verschijnt het jaar na het zaaien het vaakst. Op stengels, vertakt of niet, is een eenvoudige bladverliezende lancetvormige of getande. Deze winterharde plant is gemakkelijk te kweken en te onderhouden. Geplant op vochtige plaatsen kan de Aster echter invasief zijn.

  • familie: Asteraceae
  • Type: eeuwigdurend
  • Afkomst: Europa
  • Kleur van de bloem: roze, paars, wit, blauw
  • zaaien: ja
  • snijden: ja
  • plantage: lente en herfst
  • bloei: Van juni tot november
  • Lengte: tot 1,5 m

Ideale grond en blootstelling voor het planten van een aster in de tuin

Asters groeien goed op gewone grond, goed doorlatend en rijk aan humus. Over het algemeen geeft de plant de voorkeur aan blootstelling aan de zon om al zijn schittering naar voren te brengen.

Datum van zaaien, delen en planten van asters

De herfst is het ideale seizoen voor asterplanting maar kan in de lente worden gedaan. Bosjes worden in de lente om de twee tot drie jaar gesplitst. De operatie maakt het mogelijk om de plant te vermenigvuldigen of te verjongen.

Raad van onderhoud en cultuur van de aster

Geef de plant water tijdens de hete en droge periode. Het snijden van de asters wordt over het algemeen gedaan in juni voor een conditie van de plant en om de bloei mogelijk te maken.

Ziekten, plagen en parasieten van asters

Asters worden meestal aangevallen door echte meeldauw.

Locatie en gunstige associatie van de aster

De Aster is een plant met decoratieve capaciteit, zowel in de tuin als op het terras. Asters worden meestal geplant in rotstuin, op de grens, in vaste vorm, in potten of in plantenbakken. De plant kan worden geassocieerd met dahlia's, Japanse anemonen, grassen, zonnebloemen, of Rudbeckia.

Aanbevolen variëteiten van Aster om prachtige bloemen te hebben

Er zijn veel soorten aster. kiezen Aster alpinus en Aster tongolensis als je een zomerbloei wilt.

Om in potten of op een terras te planten, moet je kiezen Aster alpinus, Aster dumosus of Aster amellus die relatief klein zijn. De Aster van Afrika of de Aster van Kaap het blauwe madeliefje is ook erg populair in pot.

Loading...

Video: Tuin & Ruimte & Schaduw.

Loading...

Deel Met Je Vrienden